Az idegenben elszenvedett 36-29-es vereség után hazai pályán mindenképpen le kell győznünk a Csurgót ahhoz, hogy megmaradjon az esélyünk az elődöntőben való szereplésre. A két győzelemig tartó párharc állása most 1-0 a Csurgó javára, így ha vereséget szenvedünk a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban, a Csurgó lesz ott a négy között, és játszhat az elődöntőbe jutásért a Pick Szegeddel. A másik ágon már véget ért a párharc, a Tatabánya  két meccsen bejutott a legjobb négy közé, így a mi águnk vesztese az FTC-PLER Budapesttel mérkőzik meg az ötödik helyért. A Csurgóval most játszunk negyedszer a bajnokságban, az eddigi mérlegünk három vereség, de többször bebizonyítottuk már, hogy képesek vagyunk megszorongatni a Magyar Kupa bronzérmesét. Reméljük, ezúttal összejön. A mérkőzést percről percre követhei folyamatosan frissülő cikkünkben.

Férfi kézilabda NB I. felsőházi rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés

B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 27-30 (10-16)

Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 500 néző

V.: Bacs József, Bán Tamás

B. Braun Gyöngyös: Tamási, Holló – Bakos, Sándor Á. 1, Frey 9, Szabó 2, Kotormán 5, Divéki, Gazdag 1, Oláh T., Varsandán 5, Debreczeni, Szalafai 3, Koller 1.

Edző: Nagy Károly

Csurgói KK: Pallag, Wyszomirski – Herbert 1, Cifra 1, Grebenár 4, Borsos 1, Oláh G. 3, Miss 2, Katzirz 1, Vadkerti G. 2, Országh 3, Kedzo 1, Szöllősi Sz. 5, Simon 2, Nagy 2, Kovacsics 2.

Edző: Imre Vilmos

Büntetőből: 4/3 ill. 4/3

Kiállítás: 14, ill. 8 perc.

60. perc Varsandáné az utolsó találat, 27:30 a vége. A Csurgó jutott a legjobb négy közé, ahol a Pick Szegeddel játszik a döntőért. A mi ellenfelünk az FTC-PLER Budapest lesz az ötödik helyért.

60. perc Egy perc van hátra, kettős emberelőnyben fejezhetjük be. Hetest is kaptunk, amit Frey értékesít. 26-30

59. perc Sajnos a túloldalon van válasz. 25-30

58. perc Szurkolóink nem zárták szívükbe a játékvezetőket, ennek hangot is adnak. Szalafai közben mellédurrant.

56. perc Megint időkérés volt vendég oldalon, majd a támadást kivédekezzük, és az indításból Varsandán talál a kapuba. 25-29

55. perc Szabó, majd Sándor Ákos eredményes. 24-29

54. perc Varsandán indításból szerzi a harmadikat. 22-29

53. perc Frey nyolcadik gólját büntetőből lövi. 21-28

52. perc Szöllősi Szabolcs gólja után 20-28

50. perc Időkérés után Koller kap még két percet. Neki ez a második, a csapatnak a hatodik. A büntetőt Miss értékesíti. 20-27

49. perc Egyre nő a különbség. 20-26

46. perc Frey hetedik gólja után 20-24, de nem sikerül tartósan lefaragni a hátrányból, jön a válasz rögtön. 20-25

45. perc Nem sikerül élnünk a lehetőséggel, de egy támadással később Kotormán eredményes, majd jön a válasz. 19-24

44. perc Időkérés után folytatódik a játék Borsos kiállításával. Emberelőnyben vagyunk.

43. perc Kisebb technikai szünet után Oláh Gábor eredményes. 18-23

41. perc Kotormán góljával feljövünk mínusz négyre. 18-22

40. perc Szabó labdát szerez, de pillanatokon belül eladjuk. 17-22

39. perc Nagy Máté gólja után 16-21, majd Kotormán szépít. 17-21

38. perc Szalafait kiküldik két percre.

37. perc Frey már haramadik, majd negyedik gólját is megszerzi a második félidőben. Közben egy esik a másik oldalon. 16-20

36. perc Megint Vadkerti, aztán megint Kotormán. 14-19

35. perc Vadkerti Gábriel növeli a csurgói előnyt. 13-18

34. perc Tamási védése után Varsandán indul és szerez gólt. 13-17

33. perc Frey büntetőből is eredményes. 12-17

31. perc Frey góljával indult a második játékrész, de gyorsan jött a válasz. 11-17

30. perc Nincs gól a végéig, egy félidő után 10-16.

30. perc Fél perccel a vége előtt Gazdag büntetőt hibázik, de a labda nálunk marad.

29. perc Kovacsics Péter gólja után Szalafai eredményes hazai oldalon. 10-16

28. perc Miss is eredményes. 9-15

28. perc Gazdag is megszerzi első gólját.

27. perc Koller kap kétpercest, a büntető azonban kimarad.

26. perc Kotormán szerzi a nyolcadik gólunkat.

25. perc Varsandán első gólját szerzi. 7-14

24. perc Újabb csurgói gólt követően Herbert kap kétperces büntetést.

23. perc Frey lövése elakad a kapusban, de Tamási is bemutat egy védést. A helyzet azonban kimarad, Kovacsics lő gólt. 6-13

22. perc  Tamási védése után nem éltünk a lehetőséggel, Herbert azonban indulásból gólt szerzett. 6-12

20. perc Nehéz megállapítani miért, de Kotormánt kiküldték.

19. perc Tamási véd, marad az eredmény.

18. perc Borsos lő gólt, Szabót pedig kiküldik két percre. 6-11

16. perc A mérkőzés első hetesét Oláh Gábor értékesíti. 6-10

16. perc Tamási hiába véd, a bíró büntetőt ítél, Szalafai pedig sárgát kap.

16. perc Szalafai gyorsan még egyet lefarag a hátrányból. 6-9. Imre Vilmos is időt kér.

15. perc Labdaszerzés után Frey lő szemtelenül. 5-9

13. perc Kimarad a támadásunk, Szöllősi Szabolcs azonban eredményes. 4-9

12. perc Frey gólt szerez, a gyors középkezdést azonban Debreczeni szabálytalanul állítja meg, két percre kiküldik a bírók. 4-8

11. perc Nagy Máté góljával 3-8, Gazdagnak nem sikerül a szépítés Nagy Károly időt kért.

10. Perc Egy itt, egy ott. Nálunk Szabó, ott Grebenár. 3-7

9. perc Gyorsan esnek a gólok a kapunknál. 2-6

7. perc Megint nem tudunk eredményesek lenni támadásban.

6. perc Hosszú ideig támadtunk. Eredménytelenül sajnos. Amott megvan a gól. 2-4

3. perc Oláh első próbálkozása jó volt, a második nem. Tamási átlövést véd. 2-3

2. perc  Gyorsan potyognak a gólok, 1-2 az állás. Szalafai a gólszerző a mieinknél.

1. perc A Csurgó kezdi a meccset. Gazdag, Frey, Koller, Debreczeni, Oláh, Szalafai és Tamási a mi kezdőcsapatunk.