2017. december 16. szombat 12:54

B. Braun Gyöngyös - Váci KSE 27-33

Parázs csatát vívott egymással a B. Braun Gyöngyös és a Váci KSE az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 14. fordulójában. Az első félidő nagy részében Kovacsics vezérletével tartottuk magunkat az idegenben egyszer már legyőzött váciakkal szemben, ám Duris sérülése érzékenyen érintette a mieinket, akik védekezésben most elmaradtak az elmúlt mérkőzéseken nyújtott teljesítménytől. A négygólos vendégvezetéssel indult második félidő elején még fel tudtunk zárkózni mínusz egyre, de a folytatásban már nem bírtuk tartani a váciakat, akik így sima győzelmet arattak, és visszavágtak az idegenbeli vereségért. A mieink számára ez volt az év utolsó hazai mérkőzése, szerdán Egerben lépünk pályára.

01 bbgy vac 1216 1

Fél perccel a mérkőzés kezdetét jelző sípszó után a vendégek szerezték a találkozó első gólját, amire Kovacsics Péter büntetőből válaszolt - egypercnyi játék után 1-1 volt az állás. Kovacsics mezőnyben szépen cselezett, és a második gólját is megszerezte, majd az 5. percben, 2-2-nél Hudák hárított büntetőt. A harmadik gólunkat is Kovacsics lőtte, ezzel pedig már nálunk volt az előny (3-2). A 8. percben, 3-3-nál is Kovacsics volt eredményes, de a váciak ezúttal is egyenlíteni tudtak, az első tíz percben egyik csapat sem tudott előnyt kidolgozni. Duris megsérült, egy ütközés után a térdét fájlalva hagyta el a játékteret. Pedro Martins révén vezettünk újra, Kovacsics pedig második értékesített hétméteresével még egyet közé tudott tenni. Ekkor másodszor kerültünk emberelőnybe, ám a vendégek így is közelebb tudtak zárkózni (6-5). Kovacsics megállíthatatlan volt, belőtte a hatodik gólját is, majd megszerezte a hetediket. A Kovacsics Péter – Váci KSE meccs állása az első negyedóra végén 8-6-ra állt, egy perccel később pedig egy újabb Kovacsics-találattal 9-7-re vezettünk. Előnyünket nem sikerült őriznünk, a 17. perc legvégén a vendégek kiegyenlítettek, nem sokkal később pedig a vezetést is átvették (9-10). Tizenegy perccel a félidő vége előtt már két góllal vezettek a váciak, így Konkoly Csaba elérkezettnek látta az időt, hogy éljen első időkérési lehetőségével. A taktikai szünet után a vendégek hetesből voltak eredményesek, majd a 23. percben Kovacsics irányító poszton tért vissza a játékba, Mikita pedig óriási gólt lőtt a jobb fölső sarokba (10-12). A vendégek kértek időt, majd öt perccel a játékrész vége előtt ki más, mint Kovacsics szerezte a 11. gólunkat – ez volt szélsőnk 9. találata (11-13). A váciak 14. gólja után Mikita talált be, de nem tudtunk közelebb férkőzni a váciakhoz, két perccel a félidő vége előtt 12-16 volt az állás. Hudák ziccert hárított, a megszerzett labdával pedig Gábori zárkóztatta közelebb a mieinket. A végére azonban visszaállt a négygólos vendégelőny, 13-17-nél vonultak az öltözőbe a csapatok.

01 bbgy vac 1216 2

Mikita szerezte a második játékrész első találatát, majd Sipeki és Gábori is indításból volt eredményes, így gyorsan egy gólra zárkóztunk (16-17). A 38. percig négy váci gólra esett egy gyöngyösi - Németh Tamás talált be -, a vendégek így elhúztak 17-21-re. A 43. percig kellett várni az újabb hazai találatra, Markez góljával 18-23 volt az állás. Két vendéggól következett, majd a 14. perc végén, hétgólos váci vezetésnél Konkoly Csaba kért időt. Markez góljával 19-26 volt az állás, és 13 perc volt hátra a találkozóból. Tíz perccel a vége előtt Markez módosított 20-27-re, de a váciak szinte mindegyik támadásukat góllal fejezték be, így a különbséget nem tudtuk csökkenteni, annak ellenére sem, hogy Markez a 22. percben újra betalált (21-28). Mikita góljával mínusz hatra zárkóztunk, majd Martins talált a kapuba, ám öt perccel a vége előtt így is hét gól volt közte (23-30). Kovacsics Péter belőtte tizedik gólját is, azonban három perccel a vége előtt a vendégek értékesített büntetőjével már végleg eldőlt a találkozó: 24-31 volt az állás. Markez mág betalált, és Mikita is eredményes tudott lenni, de a váci győzelem már nem forgott veszélyben: 27-33 arányban alulmaradtunk az év utolsó hazai mérkőzésén.

K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló

01 bbgy vac 20171216 tiszta

B. Braun Gyöngyös – Váci KSE 27-33 (13-17)

Gyöngyös, 600 néző
V.: Bócz, Wiedemann

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 2, Urbán, Németh T. 1, Kovacsics 10 (3), Sipeki 1, Gábori 2, Duris, Hegedüs, Loncar, Lele, Oliveira, Markez 5, Mikta M. 6, Igó. Edző: Konkoly Csaba

Vác: Paul, Rózsavölgyi (kapusok) – Bognár A., Török Á. 3, Törteli, Ménfői 1, Tyiskov, Grbavac 5, Baláz 5 (3), Czene D., Sakic 5, Holpert 2, Kecskeméti 1, Koller 6, Davidovic 4, Tárkányi 1. Edző: Gúnya Péter.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

01 bbgy vac 20171216 st

Gúnya Péter: - Hosszú ideje vártunk egy idegenbeli győzelemre. Voltak jó egyéni teljesítményink, a védekezésünk pedig kimagasló volt a 27 kapott gól ellenére is. Nehéz mérkőzés volt, főleg mentálisan volt nehéz tartani magunkat, amikor a második félidő elején feljött az ellenfél, de megbirkóztunk a feladattal.

Koller Tamás: - Az elején a csapat mindent megtett annak érdekében, hogy előnyhöz jussunk, és ez sikerült is – ahogy elterveztük. A második félidőben visszajöttek egy gólra, de meg tudtuk törni a lendületüket, és felőröltük őket.

Konkoly Csaba: - Sajnos a csapatunk nem bírta elviselni Duris elvesztését, hiába próbáltuk rendezni a sorokat, és bár volt néhány jó egyéni teljesítmény a beszálló játékosoktól, a feladatot nem tudtuk megoldani. A második félidő elején lendületet vettünk, de sajnos ez is elfogyott, és ezért vagyok különösen csalódott, hiszen, amit megbeszéltünk, nem valósult meg a pályán. 27 lőtt góllal nyernünk kellene tudni, de a védekezésünk kritikán aluli volt, így ezt nem tudtuk megoldani.

Kovacsics Péter: - Igyekeztünk összerakni a héten a védekezésünket, de sajnos a meccsen ez nem állt össze, és a kapusaink védései ellenére sem tudtuk megfordítani a meccset. Duris kiválása miatt a támadójátékunk folytonossága is megszűnt. Mindenkitől egy kicsivel jobb teljesítményre lett volna szükség, hogy nyerni tudjunk.