2018. március 10. szombat 18:03

B. Braun Gyöngyös - Ceglédi KKSE 24-27

Nem bírt a Cegléddel a B. Braun Gyöngyös a K&H férfi kézilabda liga 20. fordulójának mérkőzésén. Hiába játszhattunk hazai pályán, a vendégek végig domináltak a találkozón, és a kiváló formában védő Pallagnak - no meg hibáinknak köszönhetően - magabiztosan vitték el a két pontot Gyöngyösről. A hajrában fel tudtunk zárkózni mínusz kilencről mínusz háromra, de közelebb nem kerültünk ellenfelünkhöz. Ezzel tovább élesedett a bentmaradásért vívott harc, aminek következő csatáját egy hét múlva Budakalászon vívjuk.

01 bbgy cegled 0310 1

A két kapus, Tóth Mihály és a ceglédi hálóőr, Pallag Péter egy-egy védésével indult a találkozó, majd Borsos Tamás révén megszületett a találkozó első gólja is, ezzel pedig a vendégek megszerezték a vezetést, majd a negyedik percben kettővel megléptek. Kiválóan védekeztünk, de Mikita szabálytalankodott, így két percre emberhátrányba kerültünk, de így sikerült kivédekeznünk a ceglédiek támadását, de a mi támadásvezetéseink továbbra sem vezettek eredményre, így kilenc percnyi játék után is 2-0-s vendégvezetést mutatott az eredményjelző. A ceglédiek harmadik gólja Németh Tamás a 11. percben szerezte az első gyöngyösi találatot (1-3), de a következő próbálkozásainkat Pallag hárította, s Juhász Károly második góljával a vendégek 4-1-re elléptek. Tizennégy percnyi játék után 1-5 állt az eredményjelzőn, Konkoly Csaba pedig magához hívta játékosait. Urbán Egon szerezte második gólunkat, majd egy ceglédi büntető után Mikita volt eredményes (3-6). Kezdtünk magunkra találni, Mikita második góljával 4-6-ra zárkóztunk, a kapunkban pedig Hudák váltotta Tóth Mihályt. Németh Tamás helyett Kovacsics Péter érkezett, a vendégek pedig egy eladott labdával meglépve 4-8-ra módosították az állást. A 22. percben már 9-4-re vezettek a ceglédiek, nekünk pedig továbbra sem ment a gólszerzés. Radnic harmadik büntetőjét is belőtte, Konkoly Csaba pedig forgatta csapatát, István Péter és Sipeki Levente is pálára lépett. Mikita harmadik góljával szépítettünk, de a Cegléd válaszolni tudott, így a különbség nem csökkent a csapatok között (5-11). Radovic szabálytalankodott Sipekivel szemben, Levente azonban nem állta meg szól nélkül a dolgot, így őt is kiállították a játékvezetők, és öt az öt ellen folytatták a csapatok. Urbán Egon második találatával 6-12-re zárkóztunk, majd Hudák védett fontos pillanatban. Ha helyzetbe kerültünk, Lövéseink rendre elakadtak Pallagban, így nem sikerült közelebb férkőznünk ellenfelünkhöz, amely a 28. percben időkéréssel állította meg a játékot. A végéig csak a vendégoldalon született találat, így 6-13-as állásnál, hétgólos hátrányban kezdtük a második félidőt.

01 bbgy cegled 0310 2

Mikita lőtte a második játékrész első gólját, majd egy vendégtalálat után Lele állhatott oda első hetesünkhöz a büntetővonalra, és 8-14-re szépített. Markez talált be, a kapunkat pedig Holló Márk őrizte. Újabb Markez-góllal lett 10-16 az állás a 37. percben, majd Gerdán másodszor kapott kétperces büntetést. Hétméterest értékesítettek a vendégek, majd mi kerültünk emberelőnybe. Sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel, a különbség pedig csak nőtt a csapatok között, a 42. percben már 19-10-re vezettek a vendégek. Markez, majd kétszer egymás után Duris növelte a hazai gólok számét, de a vendégtalálatok is gyarapodtak, 12 perccel a mérkőzés vége előtt 22-14-re vezettek a ceglédiek. Krivokapics lőtte első gólját büntetőből a találkozón, majd Duris negyedszer is eredményes volt, és feljöttünk egészen 17-23-ra, amikor Konkoly Csaba másodszor is időt kért. Kilenc perc volt hátra a találkozóból, Mikita gólja tartotta életben a halvány reménysugarat, majd a vendégek kértek időt, majd szereztek újabb gólt, amire Németh Tamás révén tudtunk válaszolni. Krivokapics szerezte a 20. gyöngyösi gólt, aztán Hudák mutatott be két védést ötgólos hátrányban. Németh Tamás négy gólra csökkentette a különbséget, és ekkor még lehetett volna esélyünk a szoros végjáték kiharcolására, de fontos pillanatokban hibáztunk, így a Cegléd higgadt játékával a végéig megőrizte előnyét. Mikita gólja után, 22-27-es állásnál, másfél perccel a vége előtt a ceglédiek még időt kértek, Duris pedig még kozmetikázott az eredményen, de de ez a lényegen nem változtatott: 24-27-re alulmaradtunk. Március 17-én Budakalászon lépünk pályára.

K&H férfi kézilabda liga, 20. forduló

B. Braun Gyöngyös – Ceglédi KKSE 24-27 (6-13)
Gyöngyös, 700 néző
V.: Horváth, Marton

01 bbgy cegled 0310 eleje

Gyöngyös: Tóth M. – Urbán 2, Markez 3, Gerdán, Mikita 7, Duris 5, Németh T. 3. Csere: Hudák, Holló M. (kapusok), Martins, Kovacsics, Sipeki, Gábori 1, Lele 1 (1), Krivokapics 2 (1), István P. Edző: Konkoly Csaba

Cegléd: Pallag – Radovic 3, Radnic 8 (5), Juhász 3, Grbovic 3, Borsos 5, Lászlai 2. Csere: Mojsilov (kapus), Hódi 1, Szabó B. 1, Hajdu T. 1, Megyeri. Edző: Jakab László

Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2 ill. 6/5.

01 bbgy cegled 0310 st

Jakab László: - Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy elterveztünk. Jól működött a hatosfalunk, amit kimagasló kapusteljesítménnyel tudtunk párosítani. Sikerült megakadályoznunk a gyöngyösi szélsők indulását, ez is fontos célunk volt. A második félidőre a Gyöngyös felerősödött, mi pedig egy picit leültünk. A közönséget kiszolgáltuk, gratulálok a srácaimnak, és a Gyöngyösnek is.

Juhász Károly: - Kedden játszottunk a Veszprémmel, amit jól sikerült felhasználnunk, és igazából az első félidőben el tudtuk dönteni a találkozót. A második félidőben volt egy kisebb holtpontunk, de szerencsére volt akkora előnyünk, hogy ezt átvészeljük.

Konkoly Csaba: - Gratulálok a Ceglédnek a megérdemelt győzelemhez. Nagyon dühös vagyok, mert kétheti munkánk veszett kárba, abból, amit gyakolrotunk, szinte semmit sem láttam viszont a pályán. Hat lőtt góllal egy félidőt nem lehet zárni, és ez jól mutatta azt a tanácstalanságot is, amit egyelőre nem értek. A második félidőben, főleg a végjátékban voltak jó pillanataink, de technikai hibáink miatt nem tudtunk túlnőni az árnyékunkon.

Gábori Máté: - Gratulálok a Ceglédnek. Sok taktikai, technikai hibát vétettünk támadásban és védekezésben is, nem tudtunk gyors gólokat szerezni, és a helyzeteinket sem sikerült kihasználni. Az első félidőben megpecsételtük a sorsunkat. Próbálunk tanulni a hibákból.