Hathetes szünet után ismét tétmeccset játszik a B. Braun Gyöngyös csapata. A felsőházi rájátszás elődöntőért zajló, két nyert mérkőzésig tartó párharcát Csurgón kezdik a mieink. Papíron ugyan a somogyi házigazdák az esélyesebbek, de az alapszakaszban már egyszer bebizonyítottuk: tudunk szoros meccset játszani a Magyar Kupa harmadik helyét néhány nappal ezelőtt megszerezett Csurgóval. Az az egy gól ezúttal hátha a mi oldalunkra billenti majd a mérleg nyelvét. A B. Braun soraiból biztosan hiányzik majd a Balmazújvárosban vendégeskedő Gúnya Péter, Doros Ákos és Sándor Roland, Hudák Henrik pedig műtéte után lábadozik, ezért nincs bevethető állapotban. A 18:00-kor kezdődő találkozót élőben követheti cikkünkben, amely folyamatosan frissül.

Férfi kézilabda NB I., felsőházi rájátszás I. szakasz, 1. mérkőzés

Csurgói KK – B. Braun Gyöngyös 36-29 (17-13)

Csurgó, Városi Sportcsarnok

V.: Baranyai A., Szloska K.

Csurgói KK: Pallag, Wyszomirski – Herbert, Cifra, Grebenár, Borsos, Oláh G., Miss, Katzirz, Vadkerti G., Országh, Kedzo, Szöllősi Sz., Simon, Nagy, Kovacsics

Edző: Imre Vilmos

B. Braun Gyöngyös: Tamási, Holló – Bakos, Sándor Á., Frey, Szabó, Kotormán, Gazdag, Oláh T., Varsandán, Szöllősi Á., Debreczeni, Szalafai, Koller

Edző: Nagy Károly

60. perc A végeredmény: 36:29. Szerdán Gyöngyösön visszavághatunk.

60. perc Még egy időkérés, az eredmény változatlan.

59. perc Vadkerti állítja vissza a hatgólos klülönbséget. 35:29

58. perc Szalafai nagy gólt lő. 34:29

57. perc Ismét Varsandán, ezúttal indításból. 34:28

57. perc Varsandán még szépít, Országh pedig két perces büntetést kap. 34:27

56. perc Újabb időkérés miatt áll a játék, de a meccs elment. 34:26

53. perc Egyre nagyobb a különbség 32:25 Megint Vadkerti.

51: perc Vadkerti és Szöllősi góljai után 31:25

50. perc Egy ide, egy oda. 29:25

49. perc Oláh hetesből jó. 28:24, a mi helyzetünk kimarad.

48. perc Szalafai, akár a válogatottban, szélről eredményes. Hiába, ott játszik. 🙂 27:24. Időkérés.

47. perc Varsandán negyedik gólját szerzi. 27:23

46. perc Koller is beállt, de első helyzetét kihagyja. Amott Kovacsics nem hibázik, 27:22

46. perc Vadkerti gólt szerez, Szabó két percet pihen. 26:22

45. perc Kotormán hozza fel három gólra a mieinket. 25:22

43. perc Időkérés után viszonylag hosszú gólcsend. Az eredmény 25:21

42. perc Varsandán indul és gólt szerez. 24:20

41. perc Szabó belejött, negyedik góljával 24:19

40. perc Oláh Gábor emberhátrányból növeli a csurgói előnyt. 24:18

39. perc Grebenárt két percre kiküldik, de Frey lövése emberelőnyben sem jó.

39. perc Nagy Máté lő és talál. 23:18

38. perc Kotormán is feliratkozik a góllövők közé, majd Miss értékesít büntetőt. 22:18

37. perc Vadkerti eredményes a túloldalon 21:17

36. perc Szabó góljával megint csak három a különbség. 20:17

34. perc Itt is, ott is kimarad egy-egy helyzet, aztán Varsandán és Vadkerti, majd Szabó és Kedzo is betalál. 20:16

32. perc Szabó első gólja után Grebenár a második találatát jegyzi. 18:14

31. perc Megkezdődött a második játékrész. Sándor Ákos és Kotormán is pályán van. Gólt Szabó szerez. 17:14

30. perc Időn túli büntetővel ér véget az első játékrész. A csurgóiak lőhették, sikerrel. A félidő végeredménye 17:13

30. perc Kocsis Péter első gólját szerezte. 16:13

29. perc Gazdag ziccere kimarad.

28. perc Kettős kiállítás. Debreczeni és Szöllősi állt ki.

27. perc Szalafai gólja után 15:13

26. perc Gazdag indul, de a kapus hárít. A másik oldalon Országh eredményes. 15:12

26. perc Szalafai válaszol. 14:12

25. perc Szöllősi Szabolcs töri meg a kétperces gólcsendet. 14:11

22. perc Koller szabálytalan, kiküldik, de büntető nincs.

22. perc Gazdag tovább faragja a hátrányt. 13:11

21. perc Frey kihasználja az előnyt. 13:10

21. perc Borsos Tamást kiküldik, emberelőnyben folytatjuk.

20. perc Szöllősi Szabolcs negyedik találatával négygólos a különbség. 13:9. Nagy Károly időt kért.

19. perc Tamási szépen hárít, az eredmény marad.

18. perc A másik Szöllősi Tamási lába mellett gurít a hálóba. 12:8. Frey szépít, 12:9

16. perc Oláh hetese kimarad a hazaiaknál, nálunk Szöllősi betalál. 11:8

14. perc Grebenár még emberőnyben eredményes. 11:7

13. perc Debreczenit két percre kiküldik, a büntetőt Oláh értékesíti. 10:7

12. perc Az időkérés után Szöllősi Szabolcs veszi be Tamási kapuját. 9:7

11. perc Oláh Gábor és Szalafai Gábor góljai után 8:7. Imre Vilmos, a hazaiak vezetőedzője időt kért.

10. perc Szőllősi növeli a hazai előnyt. 7:5, de Gazdag ismét eredményes büntetőből: 7:6

9. perc Miss eredményes hazai oldalon 6:5

8. perc Debreczeni eredményes. 5:5

6. perc Gazdag lő gólt büntetőből. 5:4

6. perc Frey is betalál 4:3.

5. perc 3:2-re vezet a csurgói együttes. A góljainkat Oláh és Gazdag lőtte.

0. perc Mi kezdjük a mérkőzést. A kezdőcsapat: Szalafai, Oláh, Frey, Debreczeni, Szabó, Gazdag és Tamási.