Négygólos hátrányba került a B. Braun Gyöngyös csapata a Tatabányával szemben a férfi kézilabda Magyar Kupa nyolcaddöntős párharcában. Az első, tatabányai mérkőzésen az ötödik perctől végig vezetett a házigazda, de a mieink végig tapadtak ellenfelükre. Így sikerült négy gólon tartani a Tatabányát, vagyis ennyit kellene ledolgoznunk a visszavágón a továbbjutáshoz. A mérkőzésről élő, szöveges tudósítással jelentkeztünk.

1125 tatab bbgy02

Férfi kézilabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzés

Grundfos Tatabánya – B. Braun Gyöngyös 32-28 (16-13)

2014. 11. 26. 18:00
Földi Imre Sportcsarnok, 600 néző
V.: Bonifert F., Oláh V.

Grundfos Tatabánya: Paul, Babasafari – Pásztor, Diaz 1, Juhász Á. 3, Bodó R. 6, Harsányi 6 (4), Katzirz, Mazák 3, Peric 1, Dénes J., Boskovic 8 (2), Mousavi 3, Bartók, Nagy Sz. 1, Nagy Á.
Vezetőedző: Matic Vladan

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló M., Tamási – Sándor Á., Iváncsik Á. 1, Dr. Czina, Bakos Gy. 4 (2), Varsandán M. 4, Tóth Á. 3, Hajdu G. 5, Nagy B. 1, Debreczeni 2, Marczinkó 3, Szalafai 4, Koller, Simon 1.
Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Büntetőből: 8/6, ill. 3/2.

1-5. perc: Mi kezdjük a mérkőzést, Varsandán, Bakos, Simon, Sándor Ákos, Marczinkó és Szalafai a pályán. A kapuban Hudák kezd.  Az első támadás végén Bakos szerzi a mérkőzés első gólját (0-1). A hazaiak eladják a labdát, így ismét mi jöhetünk. Marczinkó lő mellé, jöhet a Bányász. Megszerzzük a labdát, Bakos pedig másodszor is eredményes (0-2). Boskovictól jön a hazai válasz (1-2). Most mi adjuk el, Mazák pedig egyenlít (2-2). Egy újabb rosszul sikerült támadás után Boskovic révén veszi át a vezetést a hazai csapat (3-2). Újabb hazai labdaszerzés, újabb Boskovic-gól (4-2).

6-10. perc: Szalafai ugrik be szélről, de Paul Teodor védi a lövését. Labdát szerzünk, és a másik oldalon Varsandán Milán betalál (4-3). Bodó válaszol szinte azonnal (5-3). Egy újabb eredménytelen gyöngyösi támadás után Peric is feliratkozik a góllövők közé, Gulyás István pedig időt kér (6-3). Hajdu a pályán, a tatabányaiak pedig a harmadik sárgát kapják. Marczinkó kapufás átlövésgólt szerez, majd megszerezzük a labdát és ismét jöhetünk (6-4). Elveszítjük a labdát, Marczinkó pedig szabálytalanul állítja meg az induló tatabányait, kétperces büntetést kap.

11-15. perc: Gólt azonban nem kapunk, ellenben Simon lő egyet (6-5). Büntetőhöz jut a Bányász, Harsányi lövi be Hudáknak (7-5). Simon Bence belemegy, elveszik a labdát a játékvezetők. Boskovic negyedik góljával 8-5 az állás. Marczinkó szépít (8-6). Sokáig támad a Bányász, de végül Hudákban köt ki a labda. Az így kínálkozó lehetőséggel nem tudunk élni.

16-20. perc: Harsányi újabb hetes-gólt szerez (9-6). Katzirz Marczinkóval szemben szabálytalankodik, két percre kiáll. Az emberelőnyt Szalafai váltja gólra (9-7). Hudák véd, de a kipattanó nem a miénk. Mazák ismétlése bent van (10-7). Iváncsik hetesét Paul Teodor védi. Egy technikai hiba után mi támadhatunk, de Varsandán lövését védi Paul, majd Juhász betalál az ellentámadásból (11-7). Ismét Mazák eredményes, Marczinkó pedig a második kétpercét is megkapja. Gulyás István másodszor kér időt.

21-25. perc: Kiegyenlítődik a létszám, Pásztor Ákos is kiáll két percre. Fél percig lehetünk majd emberelőnyben, ha kiegészülünk. Katzirz a mezénél fogva húzza vissza Simon Bencét, neki is ki kell állnia. Neki is a második büntetése. Varsandán szerez gólt (12-8). Vladan Matic kér időt. Juhász Ádám második góljával 13-8 az eredmény. Büntetőhöz jutunk, amit ezúttal Bakos lő Paul Teodornak. Jó (13-9). Technikai hibát vétenek a hazaiak, így jöhetünk, Hajdu pedig gólt lőhet (13-10). Juhász Ádám visszaállítja a négygólos differenciát (14-10). Újabb Paul Teodor-védés után kjön a Bányász, de hibáznak, így Tóth Ádám indulhat (14-11).

26-30. perc: Jól blokkolunk, de marad a labda a hazaiaknál. Újabb blokk, újabb bedobás, addig támadhatnak, amíg Mousad be nem dobja (15-11). Tóth Ádám válaszol (15-12). Nagy Szabolcs góljával 16-12 az állás. Marczinkó szépít (16-13). Fél perccel a félidő vége előtt büntetőhöz jutnak a házigazdák, de Hudák védi Harsányi hetesét. Gólra már nincs időnk, így marad a 16-13.

1126 tatab 1

31-35. perc: A hazaiak kezdik a második félidőt Diaz góljával (17-13). Belemenés miatt veszik el tőlünk a labdát. Boskovic ötödik góljával 18-13 az állás. Varsandán szerzi az első gólunkat a második félidőben (18-14). Bodó talál be távolról, ezzel 19-14. Paul Teodor véd, Boskovic pedig hetesből szerzi hatodik gólját (20-14).

36-40. perc: Bodót két percre kiküldik, emberelőnyben szerez gólt Hajdu (20-15). Mousavinak emberhátrányból is megy (21-15). Szalafai a szélről eredményes (21-16). Szalafait látják szabálytalannak a játékvezetők, és két percre kiküldik. Boskovic ismét belövi Tamásinak, aki a második félidőre Hudákot váltotta. Belemenés miatt elveszik a labdát, de a Tatabánya sem tudja góllal befejezni a támadását. Újra ők jönnek azonban, Bodó pedig belövi (23-16).

41-45. perc: Hibák itt is, ott is, most nálunk a labda. Debreczeni első gólját lövi, 23-17 az állás. Megint Bodó eredményes (24-17). Bakos büntetője jó (24-18). Boskovic gólt szerez, Marczinkó pedig a harmadik kétpercesét is megkapja, piros lappal végleg kiáll. Bodó a második félidőben már a negyediket lövi, az újabb találattal 26-18-ra módosul az eredmény. Gulyás István időt kér.

46-50. perc: Holló Márk jött a kapuba. Persze gólt ő nem szerez, ezt megteszi Hajdu (26-19). Szalafai szépít (26-20). Most Vladan Matic kért időt. Labdát szerzünk, amivel Varsandán indul, majd Szalafainak passzol, aki pedig belövi (26-21). Újabb labdaszerzés, Varsandán ezúttal végigviszi (26-22). Harsányi büntetőből eredményes (27-22). Nagy Bence is a pályán, ő a gólszerző (27-23). Kivédekezett tatabányai támadás után Varsandán kerül helyzetbe, de Paul Teodor véd, így Bodó újabb gólt lőhet (28-23).

51-55. perc: Hajdu góljával indul az utolsó tíz perc, amelyben négygólos hátrányt kellene ledolgoznunk (28-24).  Újabb gyöngyösi gól (28-25). Harsányi hetesből (29-25). Debreczeni gólt szerez, Mazák pedig kiáll két percre (29-26). Harsányi ezúttal egy távoli lövésből szerez gólt (30-26). Koller lövése mellé megy.

56-60. perc: 31-26 az állás, a hazaiak támadnak. Holló remekül véd, de Mousavi újra helyzetbe kerül, és belövi (32-26). Dénes Jánost állítják ki a játékvezetők, szinte végig emberlőnyben leszünk. Hajdu újabb gólt lő, ezzel 32-27. Holló megfog egy ejtést, Iváncsik pedig gólt szerez (32-28). Az utolsó percben Vladan Matic időt kért. Mousavi kerül ziccerbe hat méteren, de Holló véd. Viszont hétméteressel jöhetnek a házigazdák. Harsányi lövését Holló védi, de gólt már nem tudunk szerezni, 32-28 a vége, négy gólt kell ledolgoznunk a visszavágón a továbbjutáshoz.